• ۰۳ آذر ۹۱
  • 0
  آموزش شروع به کار ماشین ظرفشویی (نصب و راه اندازی)

  آموزش شروع به کار ماشین ظرفشویی (نصب و راه اندازی)

  آموزش شروع به کار ماشین ظرفشویی (نصب و راه اندازی)

   

  اگر تازه ماشین ظرفشویی خریده اید یا قصد خرید آن را دارید برای شروع به کار ظرفشویی برای اولین بار  مطالب زیر را مطالعه کنید .

  فرض بر این است که شما خرید خود را انجام داده اید و هنوز ماشین توسط شرکت نصب نشده است :

  گام اول :

  ۱٫ محصول با گارانتی : برندهایی مانند (آاگ,الکترولوکس,آریستون,بوش,نف,گگنو,زیمنس,ایندزیت,تکا,گرنیه,میله,سامسونگ,ال جی,دوو و غیره)

  دستگاه را از بسته بندی جدا نکنیید و فقط ظاهر آنرا چک کنیید که ضربه یا آب خوردگی نداشته باشد .

  با شماره تلفن های هک شده بر روی کارتون یا اگر کارت گارانتی جدا از فروشگاه گرفته اید با شماره های آن تماس بگیرید

  دقت کنید که در مورد لوازم خارجی ممکن است فروشنده آن با گارانتی کننده محصول متفاوت باشد در این گونه مواقع تحقیق کنید که محصول خود را با معتبر تریین گارانتی نصب کنید .

  نکته : یک برند ممکن است توسط چندین شرکت وارد شده و با چند شرکت متفاوت آنرا گارانتی کرده باشد که این نکته بر کیفییت محصول ربط پیدا نمی کند اما بر کیفییت حدمات پس از فروش بسیار موثر خواهد بود . بر اساس تجربه در طی سال های گذشته بسیاری از شرکت ها برای ارائه خدمات پس از فروش تاسیس شده و پس از چند سال مشتری در تامین قطعه به مشکل خورده که شرکت های موازی حاضر به ارائه خدمات نبوده اند . با توجه به بحث تحریم اگر یک برند خارجی برای ۵ سال قبل خریداری کرده باشید و شرکتی که به شما تعهد داده منسوخ شده باشد سایر شرکت ها قطعه شما را تامین نمی کنند و قطعه یا خدمات از طریق روش های متفرقه با هزینه بالاتر انجام خواهد شد .

   

  ۲ . محصول بدونه گارانتی :

  شاید محصولی رو خریده اید که نیاز به هزینه برای گارانتی آن ندارید یا شرکت گارانتی ندارد .

   

   

  گام دوم :  نصب دستگاه

  برای نصب ماشین ظرفشویی چند نکته دارای اهمیت است  :

  ۱٫ ارتفاع خروجی فاضل آب باید در حدود ۵۰ تا ۹۰ سانتی متر باشد تا آب از ماشین میک زده نشود

  ۲٫ برای اتصال برق و دوشاخه مربوطه از پریز مجزا استفاده کنید و اگر قصد استفاده از رابط سه راهی دارید کیفیت آن در حد تحمل ۲۰ آمپر به بالا باید باشد .

  ۳٫ اگر ماشین لباسشویی اروپایی خریداری کرده اید و برق آن به صورت سه شاخه است بهتره که از برقکار خواهش کنیید تا پریز استاندارد برایتان نصب کند و از تبدیل های غیر استاندارد استفاده نکنیید.

  ۴٫ دستگاه را با دقت حداقل دو درصد شیب تراز کنیید تا عمر و لرزش آن به بهتریین شکل باشد .

  ۵٫ برای اتصال آب شهری حتما از شیر جداگانه مخصوص استفاده کنید تا در مواقع اضطراری بتوانید آنرا ببندید.

  ۶٫ پیچ های ترانس لایتر :

  دستگاه نو دارای سه یا چهار پیچ در پشت دستگاه هستند که دیگ را به بدنه دستگاه فیکس می کنند تا در زمان حمل و نقل چون دیگ بر روی فنر قرار دارد به بدنه ضربه نزند ؛ وقتی دستگاه نصب شد این پیچ ها را نصب کرده و برای اساس کشی های بعدی آنرا نگهداری کنید .

  ۷٫ پس از نصب ماشین لباسشویی یک برنامه آبکشی ساده که معمولا۱۲ تا ۲۰ دقیقه است را انتخاب کنید تا از سالم بودن آن مطمئن شوید .

  ۸٫ تنها لوازم جانبی مناسب برای ماشین لباسشویی یونیزه است و غیر از آن بازار یابی و تبلیغی بیش نیست .

  ۹٫ پس از اتمام کار نصاب :

  فاکتور نصب با درج کل هزینه هایی که پرداخت کردید به همراه مهر معتبر و امضاء نصاب را امضا کرده و برگه مخصوص مشتری را دریافت کنید و برای پیگیری های بعدی نزد خود نگهدارید .

  شماره سریال مدل و برند دستگاه خود را در کارت گارانتی به همراه مهر امضا چک کنید .

  نکات و موارد شامل گارانتی و قوانین مندرج در کارت گارانتی را به دقت مطالعه کنید .

  اگر محصول شما به همراه دفترچه راهنمای فارسی ارائه شده آنرا از تکنسین نصب بخواهید .

  هیچگاه برای رفع اشکال , تعمیر ماشین ظرفشویی یا سرویس با نصاب تماس نگیرید . به وفور مشاهده شده که مشتری در زمان خرابی دستگاه با نصاب محصول خود تماس گرفته ؛ باتوجه به این که تخصص نصب با تعمیر کامل متفاوت است (در تمامی شرکت ها تخصص نصب و تعمیر کاملا با هم متفاوت می باشد) هیچگاه با تلفن همراه یا شماره های غیر از کارت گارانتی و فاکتور تماس نگیرید تا راه را برای سواستفاده افراد سودجو هموار نکنید .

  هیچ شرکتی مسولیت خدمات انجام شده بدون فاکتور رسمی سربرگ دار را قبول نمی کند . پس،پس از انجام هر سرویس یا نصب از تکنسین فاکتور رسمی شرکت را مطالبه کنید

  ارسال یک پاسخ ←

ارسال یک پاسخ

لغو پاسخ

20 درصد تخفیف با ثبت فرم درخواست تعمیرات

X
تماس باکارشناسان